Tomáš Popovič

Tomáš Popovič

25 rokov

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /website/mladi.sas.sk/pages/components/tabs/tabs.php on line 26

Niečo v skratke o mne

Narodil som sa v roku 1995 v Bratislave do lekárskej rodiny. Tu som absolvoval aj základnú školu a gymnázium. Nemám rád nespravodlivosť a krivdy. Aj preto som v roku 2014 nastúpil na štúdium práva na Univerzite Komenského. Už pred začiatkom svojich univerzitných štúdií som sa zaujímal o verejné dianie a politiku. Preto som sa zapojil do debatného klubu na škole.

V apríli 2017 vystúpil som na Veľkom protikorupčnom pochode, kde som nahlas o skorumpovaných politikoch povedal to, čo sme si všetci už pár rokov šepkali. Následne som sa stal jedným z hlavných organizátorov Veľkého protikorupčného pochodu a získal som prvý skutočný dotyk s politikou.

Z mojich skúseností s tými, proti ktorým bojujeme, vie byť veľmi špinavá, existujú však aj politici so slušnou tvárou a kvalitným programom. Záleží na tom kto a ako ju robí.

Popri štúdiu od prvého ročníka pracujem v advokátskej kancelárii, aby som prepojil teóriu s praxou. Pri svojej práci som narazil na veľa nezmyselných predpisov, ktoré významne ovplyvňujú a obmedzujú životy nás všetkých. Prebyrokratizovaná verejná správa prestala byť verejnou službou.

V strane Sloboda a Solidarita som našiel ľudí, ktorí majú rovnakú chuť meniť veci k lepšiemu. A o to sa budem snažiť aj ja s ďalšími šikovnými ľuďmi prostredníctvom mládežníckej organizácie.